سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه

اخـبار و رویــدادها

ادامه هوشمندسازی تقاطع های سطح شهر ارومیه

ادامه هوشمندسازی تقاطع های سطح شهر ارومیه

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 01 آبان,1396/دسته ها: اخبار و رویدادها

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و امور بین الملل شهرداری ارومیه، خلیل وند، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک از ادامه هوشمند سازی تقاطع های سطح شهر خبر داد.

 وی درخصوص جزئیات این خبر گفت: سازمان حمل و نقل و ترافیک در ادامه فعالیت های خود در زمینه هوشمندسازی چراغ های راهنمایی تقاطع های سطح شهر، اقدام به هوشمند سازی ٦تقاطع دیگر نموده است. تقاطع های فرهنگیان- جنوبی، مدرس،باکری -منتظری ،ذاكر،مادروهشت شهريور-معلم تقاطع هایی هستند که عملیات هوشمندسازی آنها درسال ٩٦آغازشده ودرآخرآذرماه به بهره برداري رسيدبا اتمام این عملیات تعداد تقاطع های هوشمند سطح شهر به 22 موردرسیده است .

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه در خصوص نقش هوشمند سازی چراغ های راهنمایی اظهار کرد: یکی از راه حل های بهبود مشکلات رفت و آمد مردم و از دست دادن زمان در پشت چراغ های راهنمایی نصب چراغ های فرماندهی هوشمند است؛ علاوه براین هوشمند سازی چراغ های راهنمایی تقاطع ها  جهت نظارت و اتخاذ تصمیم های لحظه ای بر جریان ترافیک سطح شهر می تواند موثر واقع شود.

 

خلیل وند در خصوص شیوه کار این سیستم ها بیان کرد: سیستم های حمل و نقل هوشمند از فن آوریهای نوین در زمینه پردازش اطلاعات، مخابرات و کنترل الکترونیکی است که برای رفع نیازهای حمل و نقل  از آنها بهره برداری می شود. این سیستم ها با تمام پیچیدگی ها و محدودیت ها، از کارایی بالایی برخوردار می باشد و با استفاده از رویکرد زمان واقعی تطبیقی به کنترل ترافیک شهری به وسیله اندازه گیری شرایط فعلی ترافیک و سپس تنظیم طول چرخه، انشعابات و فاصله زمانی از یک تقاطع تا تقاطع بعدی عمل می کند.  این واکنش زمان واقعی مناسب ترین برنامه ریزی را باتوجه به سنسورهای موجود کف خیابان انجام می دهد و با ارسال دستورالعمل به کنترلرهای مسیر، توان ترافیکی را به حداکثر ،تاخیر و تعداد توقف ها را به حداقل زمان می رساند.

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه در پایان اظهار داشت: با توجه به رسالت های این سازمان سعی داریم در تمام اقدامات  خود همچون ایمن سازی معابر، اصلاح هندسی و روان سازی ترافیک از سیستم های هوشمند و نوین بهره ببریم تا بتوانیم به بهترین نحو ممکن بار ترافیکی را کاهش دهیم و این می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت روحی و جسمی شهروندان داشته باشد.

تعداد نمایش ها (1711)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x

نـظر سنجی

مهم ترین اولویت کاری سازمان ترافیک از دیدگاه شما چیست؟
ثبت نظر  نمایش نتایج

اوقـات شرعی

اصلاح هندسی، نصب جداکننده های فلزی و علائم هشدار دهنده ایمنی در خیابان شهید سلیمانی

روابط عمومی 0 7 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک؛ عملیات اصلاح هندسی، نصب جداکننده های فلزی و علائم هشدار دهنده ایمنی در خیابان شهید سلیمانی انجام شد.

آمادگی برای پرواز نخستین تاکسی هوایی تا پایان سال

روابط عمومی 0 7 رتبه مطلب: بدون رتبه

شفقنا- دبیر کمیته هوانوردی عمومی شرکت فرودگاه‌ها گفت: چنانچه تا سه ماه دیگر گواهینامه انجام عملیات پرواز دریافت شود، می‌توان تا پایان سال شاهد نخستین پروازهای ایرتاکسی (تاکسی هوایی) در کشور بود.

آگهی مناقصه عمومی نوبت اول - واگذاری عملیات تهیه، نصب، اصلاح و دمونتاژ تجهیزات ترافیکی درسطح شهر (99/6/26)

روابط عمومی 0 6 رتبه مطلب: بدون رتبه

برای مشاهده جزئیات به ادامه مطلب مراجعه کنید...

آگهی مناقصه عمومی نوبت اول - اجرای عملیات خط کشی دو جزئی در سطح شهر ارومیه - ( 99/6/22 )

روابط عمومی 0 15 رتبه مطلب: بدون رتبه

برای مشاهده جزئیات به ادامه مطلب مراجعه کنید ...

RSS
12345678910انتها
دی ان ان